دانلود مقاله آلودگی هوا

مطالب دیگر:
نقشه زمین شناسی شهرستان راورنقشه زمین شناسی شهرستان سیرجاننقشه زمین شناسی شهرستان زرندنقشه ی زمین شناسی شهرستان شهربابکفن آوری های نوین و نیازهای متاثر از آن در نظام آموزش و پرورشتحقیق شناخت کودکان استثنایی از نگاه خانواده و جامعه و مدرسهسوالات عمومی آزمون استخدامی آموزش و پرورش با پاسخنامهسوالات استخدامی بانک ها به همراه پاسخنامهدفترچه سؤالات استخدامی قضاوت (تصدی امر قضاء) سال90ساخت نقشه های اقلیمی با نرم افزار ARC GISشناخت شیوه های تغییر رفتار آدمیافسردگي و راه هاي درمان آنتحقیق بررسی رابطه عزت نفس و سلامت روانی با بهزیستی روانشناختی والدین کودکان عادی و کودکان مرزیبررسی نحوه تأثیر تشویق در افزایش یادگیریبرنامه ارتقاء فرهنگ و سواد تغذیه ای جامعهرابطه بین وزن کودک و سن مادرروش های تدریس سنتی و جدید و تأثیر آن در یادگیری دانش آموزان دختر دوره راهنماییسیستم های کنترل داخلی اثر بخشموارد استفاده از شيوه‌هاي تغيير رفتارظهور
دانلود مقاله آلودگی هوا |دانلود-|359870|اِی اِن|anv
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان دانلود مقاله آلودگی هوا هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

عنوان مقاله : آلودگی هوا

قالب بندی: word ، قابل ویرایش

تعداد صفحات: 20

شرح مختصر:

تاثیر آلودگی هوا بر افراد مختلف متفاوت است. آسیب پذیری برخی افراد در برابر آلودگی هوا بسیار بیشتر از سایرین است. کودکان کم سن و سال و سالمندان بیشتر از دیگران از آلودگی هوا آسیب می‌بینند.برخی بیماریها مانند آسم، بیماری قلبی و ریوی در مواقع آلودگی هوا تشدید می‌شوند. معمولا میزان آسیبها بستگی به میزان قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی زیانبار دارد یعنی مدت تماس با آلاینده‌ها و غلظت مواد شیمیایی.آثار کوتاه مدت آلودگی هوا عبارت است از حساسیت چشمها، بینی و حلق، عفونتهای دستگاه تنفسی فوقانی مانند برونشیت و ذات الریه. سردرد، تهوع، و واکنش‌های آلرژیک نیز از دیگر عوارض کوتاه مدت این مشکل زیست‌محیطی است. آلودگی هوا برای مدت کوتاه می‌تواند بیماری مبتلایان به آسم و آمفیزم را تشدید کند.آثار درازمدت آلودگی هوا می‌تواند بیماری مزمن تنفسی ، سرطان ریه، بیماری قلبی، و حتی آسیب به مغز ، اعصاب ، کبد و کلیه‌ها را شامل شود.تماس مداوم با آلاینده‌ها بر ریه کودکان تاثیر می‌گذارد و در سالمندان سبب تشدید بیماری می‌شود.عقیمی ناشی از کاهش شمار اسپرم در مردان از عوارض آلودگی هوا شناخته شده است. آلودگی هوا نه تنها در تشدید آسم نقش دارد بلکه بزرگترین عامل خطر در ایجاد این بیماری محسوب می‌شود. پزشکان از جمله عوامل موثر در بروز جوش صورت را آلودگی هوا معرفی می‌کنند. این معضل برای بیماران دیابتی مرگبار است. آلودگی هوا در فرایند کنترل جریان خون در دیابتی‌ها اختلال ایجاد می‌کند.در تحقیقات انجام شده مشخص شده است آلودگی هوا در بروز چاقی نقش دارد و مرگ زودرس در نواحی آلوده شهرها به اثبات رسیده است.در گیاهان آلاینده‌ها توان گیاهان را برای مقابله با بیماریها و حشرات کاهش می‌دهند و در رشد آنها تاثیر منفی می‌گذارند. بسیاری از درختان در بزرگراههای شهر تهران در حالت نیمه مرگی هستند که به علت انباشت لایه‌ای از ذرات آلاینده بر شاخ و برگ آنهاست.آثار آلودگی هوا به حدی گسترده است که تحقیقات در این‌باره همچنان ادامه دارد. بیماریهای ناشی از آلودگی هوا می‌تواند بسیار پرهزینه باشد.هزینه‌های درمانی، کاهش بهره‌وری در محل کار می‌تواند سالیانه میلیاردها دلار هزینه بر جامعه تحمیل کند.